30. OMIŠKO KULTURNO LJETO

 

  1. OMIŠKO KULTURNO LJETO, 2019. – CENTAR ZA KULTURU OMIŠ

 

1.7. / 21.30h /  Kino Mediteran – open air cinema, Optužena (Accused), Gonzalo Tobal, Argentina, 107′ / Location 1:  plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran  i CZK Omiš

2.7. / 21.00h /  Kino Mediteran – open air cinema, animirani film, Gordon i Paddy – SINKRONIZIRANO, Linda Hamback, Sweden, 65′ / Location 1:  plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran  i CZK Omiš

7.7. / 21.00h /  18. Ivanjske večeri, KUMOVI – kazališna predstava / Theatre play, Gradsko kazalište Mali Princ / igraju: Marijan Grbavac, Gordana Kapić, Ivana Giove Župa, Ana Vidošević, Mate Tavrić, redatelj: Petar Buljević  / Location 4: crkva sv. Ivana Krstitelja, Tadići –Slime / organizator: KUD Slime,  CZK Omiš

8.7. / 21.30h / Kino Mediteran – open air cinema, Vlast (The Realm), Rodrigo Sorogoyen, Spain, 121′ / Location 1:  plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran  i CZK Omiš

9.7. / 21.30h /  Kino Mediteran – open air cinema, animirani film, Tabaluga – SINKRONIZIRANO, Sven Unterwald, Germany / Location 1:. plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran  i Omiš

11.7. / 21.00h /  KLYTAIMESTRA – kazališna predstava / Theatre play, Gradsko kazalište Mali Princ / igra: Ivana Giove Župa, redatelj: Petar Buljević / Location 4: Lokva Rogoznica, plato iza crkve Uznesenja BDM / organizator: CZK Omiš

18.7. / 21.00h / DENISE  JANNAH – (jedna od najpoznatijih svjetskih Jazz pjevačica koja je snimila 5 samostalnih albuma za najpoznatiju svjetsku jazz izdavačku kuću BLUE NOTE RECORDS) / Jazz concert / Ratko Zjaca, Renato Chicco, Oleg Markov / Location 1: plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

19.7. / 21.00h / FESTIVAL DALMATINSKIH KLAPA OMIŠ: Završna večer ženskih klapa / Location 16: Trg sv. Mihovila / organizator: FDK Omiš

20.7. / 21.00h / FESTIVAL DALMATINSKIH KLAPA OMIŠ: Završna večer muških klapa / Location 16: Trg sv. Mihovila / organizator: FDK Omiš

22.7. / 21.00h / OTVARANJE DANA IVE MARJANOVIĆA, kazališna predstava / Theatre play / HNK Split, Ol’ smo za jedan dan / Location 9: Gata, plato ispred crkve sv. Ciprijana / organizator: KUU“ Mosor“ Gata

23.7. / 21.00h / JA SAM DAMA – kazališna predstava / Theatre play /  Gradsko kazalište Mali Princ / igra: Ivana Giove Župa, redatelj: Petar Buljević / Location 1: plato iza Narodne knjižnice /organizator: CZK Omiš

24.7. / 21.00h / Splitska scena – Stand up comedy (Josip Škiljo, Ivica Lazaneo, Tomislav Primorac, Ivo Musulin, Vanja Dobrijević) / Location 1: plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: CZK Omiš

25.7. / 21.00h / PLAYDRAMA –Trešnja, kazališna predstava / Theatre play / igraju: Katarina Romac, Davor Pavić, Petra Kovačić, Sara Ivelić; redatelj: Tamara Damjanović /  Location 1: plato iza Narodne knjižnice /organizator: CZK Omiš

25.7. / 20.00h / Poljičke kulturno gastronomske večeri  / Cultural culinary night / Location 14: Park hrvatskih branitelja – Borići / organizator: Društvo Poljičana „Sv- Jure – Priko“

27.7. / 21.00h /  BEZ TREĆEGA, kazališna predstava / Theatre play / GALA TEATAR  / igraju: MATIJA PRSKALO,  Mladen Vulić; redatelj: autorski tim glumaca / Location 1: plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

28.7. / 21.00h /  TEATAR EXIT –  SHAKEspeare na Exit, kazališna  predstava / Theatre play / igraju: Živko Anočić, Marko Makovičić, Jerko Marčić, Saša Anočić; redatelj: Matko Raguž / Location 1: plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

29.7. / 21.00h / DARKO RUNDEK – koncert / Location 1: Plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

31.7. / 21.00h /  KUMOVI – kazališna predstava / Theatre play / Gradsko kazalište Mali Princ / igraju: Marijan Grbavac, Gordana Kapić, Ivana Giove Župa, Ana Vidošević, Mate Tavrić; redatelj: Petar Buljević / Location 1: plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

2.8. / 21.00h / ZIJAH SOKOLOVIĆ, Glumac je glumac – kazališna predstava / Theatre play  / Location 1: plato iza Narodne knjižnice /organizator: CZK Omiš

3.8. / 21.00h /  CZK OMIŠKE PAHULJICE – Baletni koncert i baletna predstava Peća i vuk / Ballet / voditeljica: Branka Ćić Trumbić / Location 1: plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

4.8. / 21.00h / PEDRO RIBEIRO RODRIGUES (klasična gitara) i MATEA ŠARLIJA (flauta) / Classical concert / Location 5: Crkva sv.Duha / organizator: CZK Omiš

5.8. / 21.00h / OLUJA – GALA KONCERT / Gala concert for the Victory and Homeland Thanksgiving Day / Ivona Bosančić, Marko Lasić i Maja Andrijolić i CZK klapa Mirabela / Location 6: Poljički trg / organizator: CZK Omiš

6.8. / 21.00h / OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš / Location 19: Franjevački samostan /organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, AO Cristoforium , TZ Omiš, TZ SDŽ

8.8. / 21.00h / Promocija knjige Jelene Novaković, Molitva od plamena / Promocija knjige Ivice Sorića Suroga, Bijeli medvjedi i narančaste elipse u izdanju CZK Omiš / Book promotion / Lokacija 9: Čažin Dolac-Tugare / organizator: CZK Omiš

9.8. / 21.00h / OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš / Location 19: Franjevački samostan / organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, AO Cristoforium , TZ Omiš, TZ SDŽ

10.8. / 21.00h /  TEATAR EXITNjuške, kazališna predstava / Theatre play / igraju: Enes Vejzović, Filip Križan, Janko Rakoš; režija: Matko Raguž / Location 1: plato iza Narodne knjižnice /organizator: CZK Omiš

11.8. / 21.00h / OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš / Location 19: Franjevački samostan / organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš,  AO Cristoforium , Grad Omiš, TZ Omiš, TZ SDŽ

12.8. / 21.00h / LUDENS TEATAR, KAZALIŠTE MORUZGVABRODOLOMKE, kazališna predstava / Theatre play/ igraju: Ecija Ojdanić, Daria Lorenci Flatz, Anita M. Delić, Nataša Kopeč, Sven Šestak; režija: Krešimir Dolenčić / Location 1: plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

13.8. / 21.00h / LUTKARSKO  KAZALIŠTE SUNCOKRETŠto ću biti kad odrastem, lutkarska predstava / Puppet show / Location 1: plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

14.8. / 21.00h / OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš / Location 19: Franjevački samostan / organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, AO Cristoforium , TZ Omiš, TZ SDŽ

16.8. / 21.00h /  DUJE STANIĆ – Recital (klarinet) / Location 5: Crkva sv.Duha / Classical concert / organizator: CZK Omiš

16.8. / 20.00h / Poljičke kulturno gastronomske večeri / Cultural culinary night / Location 14: Park hrvatskih branitelja – Borići / organizator: Društvo Poljičana „Sv- Jure – Priko“

17.8. / 21.00h /  OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš / Location 19: Franjevački samostan / organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, AO Cristoforium , TZ Omiš, TZ SDŽ

18.8. / 19.00h / GUSARSKA BITKA 2019. / Pirrate battle / Location 11: Gradska luka / organizator: TZ Omiš

19.8. / 21.00h / BOW VS. PLECTRUM: Filip Novosel, Tihomir Hojsak / Jazz concert / Location 1: plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

21.8. / 21.00h / KLYTAIMESTRA – kazališna predstava / Theatre play / Gradsko kazalište Mali Princ / igra: Ivana Giove Župa; redatelj: Petar Buljević / Location 19: Franjevački samostan / organizator: CZK Omiš

22.8. / 21.00h / Kino Mediteran– open air cinema, Sitne ribe (Piranhas), Claudio Giovannesi, Italy, 110′ / Location 1:  plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran i CZK Omiš

23.8. / 21.00h / 13. JOKINA BRGUJA – KUMOVI, Gradsko kazalište Mali Princ / Theatre play / igraju: Marijan Grbavac, Gordana Kapić, Ivana Giove Župa, Ana Vidošević, Mate Tavrić – Gradsko kazalište Mali Princ / Location 4: Ivašnjak Lokva Rogoznica / organizator: CZK Omiš

24.8. / 21.00h / 13. JOKINA BRGUJA – VELIKA ZVJERKAPlanet Art, kazališna predstava / Theatre play / igraju: MARKO TORJANAC, Slavko Juraga, Luka Dragić; redatelj: Slavica Knežević / Location 4: Ivašnjak Lokva Rogoznica / organizator: CZK Omiš

25.8. / 21.00h / MIROSLAV TOMASOVIĆ –Slikarska izložba / Exhibition / Location 2: Ilirsko sjemenište – Galerija AZ organizator: CZK Omiš

26.8. / 21.00h / MATE MATIŠIĆ and Hot club de Croatia – Koncert (Mate Matišić-gitara, Marko First-violina, Mladen Kosovec – harmonika, Joe Kaplowitz-tuba) / Location 1: plato iza Narodne knjižnice Omiš /organizator: CZK Omiš

27.8. / 21.00h / JURINI JABLANI – književna manifestacija / Literary night / Lada Kaštelan, Enes Kišević , Mate Matišić / Location 13: svetište sv. Leopolda Mandića, Zakučac / organizator: Narodna knjižnica Omiš, CZK Omiš

28.8. / 21.00h / Kino Mediteran, open air cinema, Zaneseni  (Swoon), Marlind & Stein, Sweden, 100′ / Location 1: plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran i CZK Omiš

29.8. / 21.00h / CZK MIRABELA – koncert ženske klape / Location 19: Franjevački samostan / organizator: CZK Omiš

30.8. / 21.00h / RUDE MIMICAKalamos kvintet / Classical concert / Location 1: plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: CZK Omiš

31.8. / 21.00h / GORAN GIZDAVČIĆ – Izložba fotografija / Exhibition / O ljudima i ljubimcima / Location 5: Crkva sv. Duha / organizator: CZK Omiš